Přeskočit na hlavní obsah

Stavební povolení

Tak už jsme se zase posunuli o něco dál. Stavební povolení je na světě a zbývá jen počkat na nabytí právní moci. Financování jsem taky vyřešili, i když to nebylo úplně dle mého gusta, ale co, hlavně, že to máme po těch problémech za sebou. Nyní jednáme s vybranou firmou o smlouvě o dílo, teď je na posouzení u právníka. Byl jsem se i podívat na jejich hrubou stavbu, která se shodou okolností staví ve stejné lokalitě, t.j. ve Zlaté. Vypadá to dobře, pokud teda mým laickým okem to tak můžu posoudit. Reference na ně jsou také dobré. Ještě se pojedu podívat na jednu stavbu, kterou budou začínat stavět v Nehvizdech kolem 25.2. a jednu hotovou někde ve Zdibech. Cenově vycházejí dobře a přitom jejich standardní provedení je na lepší úrovni, než u firem, které byly dražší. Je třeba opravdu dobře vybírat a konkrétně nám to trvalo cca 4 měsíce. Zda jsme vybrali opravdu dobře se uvidí na těchto stránkách a hlavně na konci stavby. Už jsem volal i na SFRB ohledně hypotéky + půjčky pro mladé a bonitně nám to taky vychází dobře. Nachystám si všechny potvrzení a kopie a až nabude st. povolení pr. moci, tak to pošlu a snad to půjde rychle. No jak tak čtu, tak se nám to docela hnulo kupředu a to znamená, že náš sen o vlastním bydlení se razantně přiblížil. Už se těším, až tady začnu psát o stavbě základové desky a přidávat další fotky. No, přece jenom to ale ještě chvíli bude trvat.

Komentáře

Vašek píše…
Gratuluji k postupu!
Jen bych se chtěl zeptat - Vaše stavba má víc než 150m2 zastavěné plochy? Na menší totiž stačí jen stavební ohlášení.
Paolo76 píše…
Děkuji, no a co se týče stavebního povolení, tak plocha je sice 112m2, ale ve stavebním povolení se doslova píše stavební povolení. Možná je to tím, že je spojené s územním rozhodnutím. Detaily neznám, vyřizovala ho developerská firma.
Paolo76 píše…
Tak mi to nedalo a stavební povolení je to proto, že v tom byla i žádost o stavbu plotu.
Martin píše…
No tak to je veliký skok kupředu :-), taky gratuluju. Mohu se zeptat, jaka firma to u Vás nakonec vyhrála. Sbírám totiž dobré reference, člověk nikdy neví ;-)
Paolo76 píše…
Nerad bych to zakřiknul, ještě není podepsána smlouva o dílo, ale slibuji, že ji tady ihned potom zveřejním. A jinak děkuji.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Naše dřevostava.....

........a bydlení v ní je v supr. Už jen ten pocit, že bydlíte ve svém domečku s velkou zahradou, kde se naše dceruška může dosytosti vyřádit na čerstvém vzduchu je prostě fajn. My si zase užíváme grilování a jiné letní radovánky. Co se týče samotných zkušeností bydlení v dřevostavbě, tak na nějaké velké hodnocení je ještě čas. Nicméně, obecně můžu potvrdit to, co se o dřevostavbách říká. Zejména pohodové klima kdy i přes občasné letní vedra se v dřevostavbě drží stabilní teplota do 26 C a večer, až slunce zapadne a vzduch se ochladí, tak stačí řádně vyvětrat a v ložnici se spí hned lépe. Co se týče vlhkosti tak kolísá mezi 40 - 60%, takže optimální hodnota. Určitě Vás také zajímá, jak jsme si vedli v zimě a zda jsem nezkrachovali z důvodu, že topíme elektrikou. To Vás můžu uklidnit, naopak, moje představy se v podstatě naplnili dle očekávání. V přízemí, kde máme podlahové topení se topilo samozřejmě nejčastěji, protože v obývací části trávíme nejvíce času. Teplotu podlahy jsme měli na

54. - 57. den aneb pistáciová ........

Odpoledne, když jsem se jel po 2 dnech podívat jak pokračují práce na stavbě, mi málem vypadly oči z důlku. Domeček totiž dostal krásnou pistáciovou barvu (bohužel fotky značně zkreslují) a to tedy znamená, že fasáda je hotová. Když si uvědomím, že ještě v pondělí odpoledne byla na domě jen perlinka..... Dobrá práce. A taky to znamená, že musím navštívit banku a načerpat penízky na proplacení faktury. Pracanti z Mondy Home zvládli i komín, chybí ho pouze obložit a taky oplechovat. Málem jsme zapomněli na nášlapný rošt pro kominíka, ale po upozornění p.Lašákové z Mondy Home jsem ho rychle přiobjednali. Aby se ke komínu dobře dostal, nezapomněli jsme ani na výlezové okénko. Uvnitř se zbývající volná místa v konstrukci domu vycpala izolací a na to přišla parotěsná fólie. Na spoje se použila speciální parotěsná páska. Krom toho se do našeho domečku nastěhovali sádrokartonáři, kteří si předtím sami ve dvou nanosili spoustu rigiduru a jako první přijde na řadu 1.patro. Ještě si musíme ujasni

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.