Přeskočit na hlavní obsah

Stavební povolení

Tak už jsme se zase posunuli o něco dál. Stavební povolení je na světě a zbývá jen počkat na nabytí právní moci. Financování jsem taky vyřešili, i když to nebylo úplně dle mého gusta, ale co, hlavně, že to máme po těch problémech za sebou. Nyní jednáme s vybranou firmou o smlouvě o dílo, teď je na posouzení u právníka. Byl jsem se i podívat na jejich hrubou stavbu, která se shodou okolností staví ve stejné lokalitě, t.j. ve Zlaté. Vypadá to dobře, pokud teda mým laickým okem to tak můžu posoudit. Reference na ně jsou také dobré. Ještě se pojedu podívat na jednu stavbu, kterou budou začínat stavět v Nehvizdech kolem 25.2. a jednu hotovou někde ve Zdibech. Cenově vycházejí dobře a přitom jejich standardní provedení je na lepší úrovni, než u firem, které byly dražší. Je třeba opravdu dobře vybírat a konkrétně nám to trvalo cca 4 měsíce. Zda jsme vybrali opravdu dobře se uvidí na těchto stránkách a hlavně na konci stavby. Už jsem volal i na SFRB ohledně hypotéky + půjčky pro mladé a bonitně nám to taky vychází dobře. Nachystám si všechny potvrzení a kopie a až nabude st. povolení pr. moci, tak to pošlu a snad to půjde rychle. No jak tak čtu, tak se nám to docela hnulo kupředu a to znamená, že náš sen o vlastním bydlení se razantně přiblížil. Už se těším, až tady začnu psát o stavbě základové desky a přidávat další fotky. No, přece jenom to ale ještě chvíli bude trvat.

Komentáře

Vašek píše…
Gratuluji k postupu!
Jen bych se chtěl zeptat - Vaše stavba má víc než 150m2 zastavěné plochy? Na menší totiž stačí jen stavební ohlášení.
Paolo76 píše…
Děkuji, no a co se týče stavebního povolení, tak plocha je sice 112m2, ale ve stavebním povolení se doslova píše stavební povolení. Možná je to tím, že je spojené s územním rozhodnutím. Detaily neznám, vyřizovala ho developerská firma.
Paolo76 píše…
Tak mi to nedalo a stavební povolení je to proto, že v tom byla i žádost o stavbu plotu.
Martin píše…
No tak to je veliký skok kupředu :-), taky gratuluju. Mohu se zeptat, jaka firma to u Vás nakonec vyhrála. Sbírám totiž dobré reference, člověk nikdy neví ;-)
Paolo76 píše…
Nerad bych to zakřiknul, ještě není podepsána smlouva o dílo, ale slibuji, že ji tady ihned potom zveřejním. A jinak děkuji.

Populární příspěvky z tohoto blogu

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.

98. - 103.den aneb obklady a dlažba

Opět se meteorologové spletli ve své předpovědi počasí, tentokrát mi to však vůbec nevadilo. Mohli jsme totiž společně s mým otcem, za což mu moc děkuji, udělat pojezdovou desku nad jímkou a obetonovat vstup do ní, jelikož budoucí finální zarovnání terénu to vyžaduje. Při jednom jsme zabetonovali i závětří domu, protože provizorní schody z palet nás už nebavili. :-) Teď jen počkám, až okolí domu více vyschne a pak pozvu "bobíka" ať se naplno na našem pozemku vyřádí. Komu na počasí nezáleželo byli obkladači. Tento týden si koupili i halogenová světla, aby mohli pracovat i po západu slunce. I proto práce nabraly to správné tempo a nebýt toho, že jaksi došlo ke špatnému výpočtu potřebných kusů obkladů do spodní koupelny, mohlo být vše hotovo. Mezitím vodaři usadily rohovou vanu do horní koupelny a sprchovou vaničku do spodní. Obzvlášť ta obložená rohová vana vypadá opravdu dobře a už se nemůžu dočkat, až se do ní naložíme s manželkou a skleničkami šampaňského s jahodami. :-) K t

64. - 68. den aneb sádrokartony II

Domeček se teď proměnil v obrovskou krabici prachu od toho, jak sádrokartonáři řežou sádrokartonové desky. Na zemi je ho opravdu plno a stačí jen projít a hned se víří vzduchem. Je to pomalu na kyslíkovou masku. Chtěl jsem vyfotit, jak vypadá hotové 1.patro, nicméně bez schodů a bez žebříku je tam opravdu špatný přístup, tak snad zítra jak pojedu kolem. Tak jsem aspoň vyfotil přízemí, na kterém se už začalo také pracovat a vypadá to, že do konce týdne to bude vše hotové. Máme i první nehodu, protože se sádrokartonářům podařilo rozbít rohové okno. No co, střepy přinášejí štěstí. Zkontroloval jsem si, zda je už komín oplechován a vskutku byl. Stačí dolepit pár zbývajících pásků a komín je hotov, tedy ten nad střechou. Uvnitř se musí omítnout.