Přeskočit na hlavní obsah

Smlouva o dílo

Tak dnes došlo k dalšímu významnému kroku na cestě k vytouženému bydlení. Podepsal jsem totiž smlouvu o dílo, resp. smlouvu o smlouvě budoucí. Musí se totiž také ještě překreslit projektová dokumentace, který je v cihlové podobě do montované technologie a zažádat o změnu ve stavebním povolení. Také ještě budeme dolaďovat vybavení domu a upřesňovat standarty. Každopádně mezitím co se toto bude dít, tak se bude stavět základová deska. Měla by přijít na řadu v půli března, takže už mám takové zvláštní chvění po celém těle jak se sen pomalu mění ve skutečnost. A abych nezapomněl, firma která to u nás vyhrála se jmenuje Mondy Home a jsou z Vlkoše u Kyjova. Jak jsem již psal dříve, tak jeden bungalov se staví u souseda a další, už hotový jsem viděl ve Větrušici u Klecan. Majitel si velmi pochvaloval spolupráci a rychlost a kvalitu stavby. Nevím co je na tom pravdy, ale při podpisu smlouvy mi p.Kovanda říkal, že jsem poslední kdo s nimi letos ještě bude stavět. Jinak, že už mají plno na tento rok. No ani bych se tomu nedivil, protože počasí fakt přeje a stavební horečka je v plném proudu a navíc zájem o dřevostavby roste ohromným tempem.

Komentáře

Vašek píše…
Gratuluji!
To chvění časem přechází až ve vibrace :-) Manželka už se mi pomalu směje, když vidí, že jsem pořád na staveništi.
Paolo76 píše…
Díky. To na mě se manželka zase pro změnu zatím mračí, že jsem stále na internetu. Sleduji totiž všemožné informace ohledně dřevostaveb. Těším se až se to změní a já budu pro změnu taky na stavbě. Jen nevím, jestli přijde i ten smích :-)
Unknown píše…
Prosím kde má Mondy Home referenční stavby kolem Prahy, ještě bych chtěl nějaké navštívit. Jsem z Pardubic a vypadá to že na tom jsme skoro stejně. Po Velikonocích začínám se zakladovou deskou a v půlce dubna ji doufám předávám. Mám ve smlouvě do 4 měsíců hotovo tak doufám.
Paolo76 píše…
Pokud vím, tak jak jsem psal jedna je ve Zlaté, pak vím o Větrušicích, Nehvizdech ... ale tyhle informace Vám jistě podá ochotně p.Kovanda.
Unknown píše…
p. Kovandu bohužel neznám já jednal jen s p. Lašákem
Paolo76 píše…
P.Kovanda je zástupce pro Prahu a tudíž by Vás mohl i provést referenčními stavbami. Sám mi o některých řekl a zval na prohlídku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.

98. - 103.den aneb obklady a dlažba

Opět se meteorologové spletli ve své předpovědi počasí, tentokrát mi to však vůbec nevadilo. Mohli jsme totiž společně s mým otcem, za což mu moc děkuji, udělat pojezdovou desku nad jímkou a obetonovat vstup do ní, jelikož budoucí finální zarovnání terénu to vyžaduje. Při jednom jsme zabetonovali i závětří domu, protože provizorní schody z palet nás už nebavili. :-) Teď jen počkám, až okolí domu více vyschne a pak pozvu "bobíka" ať se naplno na našem pozemku vyřádí. Komu na počasí nezáleželo byli obkladači. Tento týden si koupili i halogenová světla, aby mohli pracovat i po západu slunce. I proto práce nabraly to správné tempo a nebýt toho, že jaksi došlo ke špatnému výpočtu potřebných kusů obkladů do spodní koupelny, mohlo být vše hotovo. Mezitím vodaři usadily rohovou vanu do horní koupelny a sprchovou vaničku do spodní. Obzvlášť ta obložená rohová vana vypadá opravdu dobře a už se nemůžu dočkat, až se do ní naložíme s manželkou a skleničkami šampaňského s jahodami. :-) K t

64. - 68. den aneb sádrokartony II

Domeček se teď proměnil v obrovskou krabici prachu od toho, jak sádrokartonáři řežou sádrokartonové desky. Na zemi je ho opravdu plno a stačí jen projít a hned se víří vzduchem. Je to pomalu na kyslíkovou masku. Chtěl jsem vyfotit, jak vypadá hotové 1.patro, nicméně bez schodů a bez žebříku je tam opravdu špatný přístup, tak snad zítra jak pojedu kolem. Tak jsem aspoň vyfotil přízemí, na kterém se už začalo také pracovat a vypadá to, že do konce týdne to bude vše hotové. Máme i první nehodu, protože se sádrokartonářům podařilo rozbít rohové okno. No co, střepy přinášejí štěstí. Zkontroloval jsem si, zda je už komín oplechován a vskutku byl. Stačí dolepit pár zbývajících pásků a komín je hotov, tedy ten nad střechou. Uvnitř se musí omítnout.