Přeskočit na hlavní obsah

Stavba povolena!

Tak dnes jsem obdržel takovou malou kouzelnou cedulku na které je napsáno "STAVBA POVOLENA". Jak příjemný je to pocit. Krom toho i lejstro s vyznačením nabytí právní moci, ověřenou projektovou dokumentaci, projekt usazení domu na pozemek, posudek o radonovém riziku - mimochodem je střední a podklady pro trvalé odnětí půdy z ZPF. Tahle legrace nás bude stát 3.441kč.






Ve stavebním povolení se píše spousta "zajímavých" věcí. Jedna z nich je i o archeologickém průzkumu pozemku. Takže jsem dnes volal do Městského muzea v Čelákovicích, kde jsem se dozvěděl, že musím s nimi sepsat dohodu o výzkumu, která slouží pro vyučtování s krajem (naštěstí a ne s námi) a dodat jim kopii stavebního povolení a kopii výkopu základů. Dále pak 2 dny před zahájením výkopových prací jim budu volat a oni se nám pak budou na oplátku 2-3 dny vrtat v základech, zda-li tam neobjeví něco převratného. No mám fakt velkou radost :-( V pondělí už taky můžu poslat kompletní žádost na SFRB, takže snad to půjde hladce a penízky převedou bez zbytečného zdržování.

Komentáře

Martin píše…
Tak to gratuluji. Já když dostal tohle povolení (na 2. pokus), byl jsem radostí bez sebe.
Ještě k těm archeologům: nějaký průzkum už museli dělat, když se budovaly sítě. Našemu stavebnímu úřadu stačila kopie archeologické zprávy, získaná od developera pozemků. Možná by stačila i u Vás.
Paolo76 píše…
Díky, no a k tomu průzkumu. Dnes jsem mluvil s p.Kudrnou (developer projektu Zlaté bydlení) a říkal mi, že je to stálo cca 80tisíc. A my potřebujeme potvrzení při koladouci, že opravdu byli na našem pozemku archeologové. Nic s tím neuděláme.
Unknown píše…
Taky se přidávám do zástupu gratulantů! Nás to taky děsně vzalo... je to takový další level :-)
Na arch. průzkum nás upozornila prováděcí firma betonů. Prý zda máme, nebo jsme nahlásili. Dohodli jsme se tak, že to měla na starosti firma, kt. síťovala pozemky. No dnes je v likvidaci, tak snad nebudou při kolaudaci dělat problémy...
Jinak naši stavbu můžete sledovat na http://druzec.blog.cz/
Paolo76 píše…
Díky Miroslave, Vašich stránek už jsem si všiml a je to také velmi zajimavé čtení. Tak ať nám to dobře dopadne!
Vašek píše…
U Vás se to tedy dává pěkně do pohybu :-)
Hlavně abyste nevykopali nějakou věstonickou Venuši (nebo tedy spíš zlateckou) ;-)
Paolo76 píše…
Věstonická to tak, max. zlatou a rovnou nějaký poklad ať to stojí za to.:-)) Mimochodem nálezné je asi 10%, tak by mi to tolik navadilo.
Unknown píše…
Nechci strasit, ale pamatkari maji pravo az na dva (!!!) roky pozastavit stavbu, pokud maji pocit, ze by mohli najit neco zajimavyho. Zatim kazdy, kdo stavel a musel uvedomit pamatkare, radeji "zapomnel" ...