Přeskočit na hlavní obsah

133. - 136.den aneb PŘEDÁNO!!!

Dnešní den se zapsal hluboko do naší rodinné historie. 27.11.2008 je totiž datum, kdy jsme oficiálně převzali hotové dílo alias náš vysněný domeček. Je to opravdu krásný pocit. Dům nám předával osobně p.Lašák, ředitel firmy Mondy Home. Celé dění trvalo cca 1 hodinu a spočívalo v tom, že jsme spolu prošli každou místnost a prohlédli vše, aby jsme mohli případné závady zapsat do předávacího protokolu. Jak už jsem dříve psal, v podstatě nic vážného jsme nenašli a pouze u obloukových oken jsme se dohodli, že firma zkusí něco vymyslet, aby otevírání v plném rozsahu nic nebránilo. Na vše jsme si stanovili po vzájemné dohodě lhůty a pak už jsme obdrželi všechny možné potvrzení, revize a certifikáty atd. Ještě si musím pořídit zprávu o týdenním měření radonu kvůli kolaudaci a vše ostatní a můžeme kolaudovat. Ikdyž tak horké to nebude, jelikož silnice jsou v předčasném užívání a dům tudíž zkolaudovat nejde. Zatím tedy budeme oficiálně předčasně užívat a že si to teda budeme užívat :-))
K firmě Mondy Home bych dodal asi toto: Každý, kdo četl mé pravidelné příspěvky, si mohl udělat obrázek o spolupráci s touto firmou sám. Za sebe můžu říct, že jsem nadmíru spokojen a v podstatě v celém průběhu stavby jsme nemuseli řešit byť sebemenší problém. V dnešní době to zní buď jako fikce nebo placená reklama. Musím Vás ale vyvést z omylu. Ani jedno se totiž nezakládá na pravdě. O to více jsem rád, že jsem měl to velké štěstí a v podstatě náhoda mě vehnala do náruče této firmy. Když si uvědomí, že sem jednal i s Artexou.......... Jo, hoši z Moravy jsou hoši z Moravy.

Komentáře

P_H píše…
tak gratuluji k novému domovu ;-)


www.ph.bloguje.cz
Paolo76 píše…
Děkuji a co Vy, kdy to toho "praštíte"?
Anonymní píše…
Blahopřejeme ke krásnému bydlení.Stavěli jsme s Váma bylo to krásné šlo opravdu jako v pohádce. S pozdravem strejdové z moravy Leonard a Miroslav s manželkami a rodonou.
Paolo76 píše…
Ahoj rodinko, no děkuji za pochvalu, každopádně až se trochu zabydlíme, tak Vás všechny zveme na "Kolaudační párty".
Anonymní píše…
Tento domeček bude můj kandidát na "Pecka roku" v časopise dům a zahrada.
Kdo vám jej navrhl? Asi sami co?
Dům má snad všechny současné neřesti:
Vřed jako jídelna,polovalba kombinovaná s velkým vikýřem a úžasně nepoužitelným balkónkem, dole hranatá nahoře půlkulatá okna....no prostě jako když pejsek a kočička vařili dort.
Jediné co vypadá slušně je řemeslné zpracování...měli jste asi štěstí na firmu.
Paolo76 píše…
To anonym: Nečekal jsem, že tak brzo získáme nominaci na takto "významné" ocenenění a jsem rád "milý" anonyme, že je to zrovna od tebe. Tolik "oblíbený" pisatel, co se neumí podepsat pod svůj výrok, že? Nicméně, máme demokracii a já tě cenzutovat nebudu, nakonec, v domečku budu bydle já a má rodina a tobě je po tom .... :-))

Populární příspěvky z tohoto blogu

Naše dřevostava.....

........a bydlení v ní je v supr. Už jen ten pocit, že bydlíte ve svém domečku s velkou zahradou, kde se naše dceruška může dosytosti vyřádit na čerstvém vzduchu je prostě fajn. My si zase užíváme grilování a jiné letní radovánky. Co se týče samotných zkušeností bydlení v dřevostavbě, tak na nějaké velké hodnocení je ještě čas. Nicméně, obecně můžu potvrdit to, co se o dřevostavbách říká. Zejména pohodové klima kdy i přes občasné letní vedra se v dřevostavbě drží stabilní teplota do 26 C a večer, až slunce zapadne a vzduch se ochladí, tak stačí řádně vyvětrat a v ložnici se spí hned lépe. Co se týče vlhkosti tak kolísá mezi 40 - 60%, takže optimální hodnota. Určitě Vás také zajímá, jak jsme si vedli v zimě a zda jsem nezkrachovali z důvodu, že topíme elektrikou. To Vás můžu uklidnit, naopak, moje představy se v podstatě naplnili dle očekávání. V přízemí, kde máme podlahové topení se topilo samozřejmě nejčastěji, protože v obývací části trávíme nejvíce času. Teplotu podlahy jsme měli na

54. - 57. den aneb pistáciová ........

Odpoledne, když jsem se jel po 2 dnech podívat jak pokračují práce na stavbě, mi málem vypadly oči z důlku. Domeček totiž dostal krásnou pistáciovou barvu (bohužel fotky značně zkreslují) a to tedy znamená, že fasáda je hotová. Když si uvědomím, že ještě v pondělí odpoledne byla na domě jen perlinka..... Dobrá práce. A taky to znamená, že musím navštívit banku a načerpat penízky na proplacení faktury. Pracanti z Mondy Home zvládli i komín, chybí ho pouze obložit a taky oplechovat. Málem jsme zapomněli na nášlapný rošt pro kominíka, ale po upozornění p.Lašákové z Mondy Home jsem ho rychle přiobjednali. Aby se ke komínu dobře dostal, nezapomněli jsme ani na výlezové okénko. Uvnitř se zbývající volná místa v konstrukci domu vycpala izolací a na to přišla parotěsná fólie. Na spoje se použila speciální parotěsná páska. Krom toho se do našeho domečku nastěhovali sádrokartonáři, kteří si předtím sami ve dvou nanosili spoustu rigiduru a jako první přijde na řadu 1.patro. Ještě si musíme ujasni

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.