Přeskočit na hlavní obsah

133. - 136.den aneb PŘEDÁNO!!!

Dnešní den se zapsal hluboko do naší rodinné historie. 27.11.2008 je totiž datum, kdy jsme oficiálně převzali hotové dílo alias náš vysněný domeček. Je to opravdu krásný pocit. Dům nám předával osobně p.Lašák, ředitel firmy Mondy Home. Celé dění trvalo cca 1 hodinu a spočívalo v tom, že jsme spolu prošli každou místnost a prohlédli vše, aby jsme mohli případné závady zapsat do předávacího protokolu. Jak už jsem dříve psal, v podstatě nic vážného jsme nenašli a pouze u obloukových oken jsme se dohodli, že firma zkusí něco vymyslet, aby otevírání v plném rozsahu nic nebránilo. Na vše jsme si stanovili po vzájemné dohodě lhůty a pak už jsme obdrželi všechny možné potvrzení, revize a certifikáty atd. Ještě si musím pořídit zprávu o týdenním měření radonu kvůli kolaudaci a vše ostatní a můžeme kolaudovat. Ikdyž tak horké to nebude, jelikož silnice jsou v předčasném užívání a dům tudíž zkolaudovat nejde. Zatím tedy budeme oficiálně předčasně užívat a že si to teda budeme užívat :-))
K firmě Mondy Home bych dodal asi toto: Každý, kdo četl mé pravidelné příspěvky, si mohl udělat obrázek o spolupráci s touto firmou sám. Za sebe můžu říct, že jsem nadmíru spokojen a v podstatě v celém průběhu stavby jsme nemuseli řešit byť sebemenší problém. V dnešní době to zní buď jako fikce nebo placená reklama. Musím Vás ale vyvést z omylu. Ani jedno se totiž nezakládá na pravdě. O to více jsem rád, že jsem měl to velké štěstí a v podstatě náhoda mě vehnala do náruče této firmy. Když si uvědomí, že sem jednal i s Artexou.......... Jo, hoši z Moravy jsou hoši z Moravy.

Komentáře

P_H píše…
tak gratuluji k novému domovu ;-)


www.ph.bloguje.cz
Paolo76 píše…
Děkuji a co Vy, kdy to toho "praštíte"?
Anonymní píše…
Blahopřejeme ke krásnému bydlení.Stavěli jsme s Váma bylo to krásné šlo opravdu jako v pohádce. S pozdravem strejdové z moravy Leonard a Miroslav s manželkami a rodonou.
Paolo76 píše…
Ahoj rodinko, no děkuji za pochvalu, každopádně až se trochu zabydlíme, tak Vás všechny zveme na "Kolaudační párty".
Anonymní píše…
Tento domeček bude můj kandidát na "Pecka roku" v časopise dům a zahrada.
Kdo vám jej navrhl? Asi sami co?
Dům má snad všechny současné neřesti:
Vřed jako jídelna,polovalba kombinovaná s velkým vikýřem a úžasně nepoužitelným balkónkem, dole hranatá nahoře půlkulatá okna....no prostě jako když pejsek a kočička vařili dort.
Jediné co vypadá slušně je řemeslné zpracování...měli jste asi štěstí na firmu.
Paolo76 píše…
To anonym: Nečekal jsem, že tak brzo získáme nominaci na takto "významné" ocenenění a jsem rád "milý" anonyme, že je to zrovna od tebe. Tolik "oblíbený" pisatel, co se neumí podepsat pod svůj výrok, že? Nicméně, máme demokracii a já tě cenzutovat nebudu, nakonec, v domečku budu bydle já a má rodina a tobě je po tom .... :-))

Populární příspěvky z tohoto blogu

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.

98. - 103.den aneb obklady a dlažba

Opět se meteorologové spletli ve své předpovědi počasí, tentokrát mi to však vůbec nevadilo. Mohli jsme totiž společně s mým otcem, za což mu moc děkuji, udělat pojezdovou desku nad jímkou a obetonovat vstup do ní, jelikož budoucí finální zarovnání terénu to vyžaduje. Při jednom jsme zabetonovali i závětří domu, protože provizorní schody z palet nás už nebavili. :-) Teď jen počkám, až okolí domu více vyschne a pak pozvu "bobíka" ať se naplno na našem pozemku vyřádí. Komu na počasí nezáleželo byli obkladači. Tento týden si koupili i halogenová světla, aby mohli pracovat i po západu slunce. I proto práce nabraly to správné tempo a nebýt toho, že jaksi došlo ke špatnému výpočtu potřebných kusů obkladů do spodní koupelny, mohlo být vše hotovo. Mezitím vodaři usadily rohovou vanu do horní koupelny a sprchovou vaničku do spodní. Obzvlášť ta obložená rohová vana vypadá opravdu dobře a už se nemůžu dočkat, až se do ní naložíme s manželkou a skleničkami šampaňského s jahodami. :-) K t

64. - 68. den aneb sádrokartony II

Domeček se teď proměnil v obrovskou krabici prachu od toho, jak sádrokartonáři řežou sádrokartonové desky. Na zemi je ho opravdu plno a stačí jen projít a hned se víří vzduchem. Je to pomalu na kyslíkovou masku. Chtěl jsem vyfotit, jak vypadá hotové 1.patro, nicméně bez schodů a bez žebříku je tam opravdu špatný přístup, tak snad zítra jak pojedu kolem. Tak jsem aspoň vyfotil přízemí, na kterém se už začalo také pracovat a vypadá to, že do konce týdne to bude vše hotové. Máme i první nehodu, protože se sádrokartonářům podařilo rozbít rohové okno. No co, střepy přinášejí štěstí. Zkontroloval jsem si, zda je už komín oplechován a vskutku byl. Stačí dolepit pár zbývajících pásků a komín je hotov, tedy ten nad střechou. Uvnitř se musí omítnout.