Přeskočit na hlavní obsah

Cenová nabídka - šok!

Zdá se , že šoky jsou mi v poslední době nějak souzeny. :-( Dnes jsem totiž obdržel slíbenou cenovou nabídku na náš dům a nestačil jsem se divit! Rozdíl v ceně oproti předběžné nabídce byl v podstatě 1 mil kč a podotýkám, že v tom nebyla započítáná rekuperace ani žádný nadstandart, který jsem po nich požadoval a strávil u toho 2 hodiny. No je vidět, že zakázek mají dost a další nepotřebují, minimálně tu ode mě ne, protože jsem s nima skončil. Počkám na další a uvidíme. Nicméně pokud se takto budou chovat i další firmy ,tak nevím nevím...

Komentáře

Vašek píše…
Život je "sviňa", jak se občas říká. Realizace snu je málokdy snová, ale nevzdávejte to, držím Vám palce!
Paolo76 píše…
To byl jen takový povzdech a něco o tom, jak to na tom světě chodí. Ono to bude mít ještě pokračování, napsal jsem jim mail a oni, světe div se, se omluvili a že do 8.2. předloží novou nabídku. Jsem zvědav!
Martin píše…
Protože pravděpodobně vím, o jakou firmu se jedná, na jejich obhajobu bych rád řekl, že používají certifikované německé dřevo (asi KVH) hodně dobře vysušené (pod 15%), které je samo o sobě asi hrozně drahé a podobné v ČR používá málokdo. Taky ta jejich standardní instalační předstěna není v ČR samozřejmost.
Paolo76 píše…
To Martin: Kvalitu stavební technologie firmy nezpochybnuji, proto jsem si ji i původně vybral. Šlo o způsob jednání, jak jsem již psal. Uvidíme v pátek.
Martin píše…
Jojo, to mohu taky potvrdit, co se týče organizace, tak to jsou docela chaotici. Možná to už je teď lepší, ale v našem případě občas mezi lidmi v té firmě vázla komunikace. Já už radši každou změnu hlásím několika lidem.
Anonymní píše…
Můžu se zeptat, co to bylo za firmu s tou parádně drahou nabídkou? Já budu začínat příští rok a jsem v docela pokročilém stádiu jednání s Atriem (že by :-), ale ty jejich ceny se mi vůbec nelíbí... O kolik jste měl (alespoň řádově) nižší kalkulaci se součastnou firmou? Radek
Paolo76 píše…
Teď už to můžu prozradit aniž by mě mohla žalovat :-)ta firma. Dle nepotvrzených informací totiž zkrachovala a je to Artexa. Jinak na Atrium jsem se také díval, ale opravdu ty ceny mě odradily. To Mondy Home je jiné kafé :-))

Populární příspěvky z tohoto blogu

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.

98. - 103.den aneb obklady a dlažba

Opět se meteorologové spletli ve své předpovědi počasí, tentokrát mi to však vůbec nevadilo. Mohli jsme totiž společně s mým otcem, za což mu moc děkuji, udělat pojezdovou desku nad jímkou a obetonovat vstup do ní, jelikož budoucí finální zarovnání terénu to vyžaduje. Při jednom jsme zabetonovali i závětří domu, protože provizorní schody z palet nás už nebavili. :-) Teď jen počkám, až okolí domu více vyschne a pak pozvu "bobíka" ať se naplno na našem pozemku vyřádí. Komu na počasí nezáleželo byli obkladači. Tento týden si koupili i halogenová světla, aby mohli pracovat i po západu slunce. I proto práce nabraly to správné tempo a nebýt toho, že jaksi došlo ke špatnému výpočtu potřebných kusů obkladů do spodní koupelny, mohlo být vše hotovo. Mezitím vodaři usadily rohovou vanu do horní koupelny a sprchovou vaničku do spodní. Obzvlášť ta obložená rohová vana vypadá opravdu dobře a už se nemůžu dočkat, až se do ní naložíme s manželkou a skleničkami šampaňského s jahodami. :-) K t

64. - 68. den aneb sádrokartony II

Domeček se teď proměnil v obrovskou krabici prachu od toho, jak sádrokartonáři řežou sádrokartonové desky. Na zemi je ho opravdu plno a stačí jen projít a hned se víří vzduchem. Je to pomalu na kyslíkovou masku. Chtěl jsem vyfotit, jak vypadá hotové 1.patro, nicméně bez schodů a bez žebříku je tam opravdu špatný přístup, tak snad zítra jak pojedu kolem. Tak jsem aspoň vyfotil přízemí, na kterém se už začalo také pracovat a vypadá to, že do konce týdne to bude vše hotové. Máme i první nehodu, protože se sádrokartonářům podařilo rozbít rohové okno. No co, střepy přinášejí štěstí. Zkontroloval jsem si, zda je už komín oplechován a vskutku byl. Stačí dolepit pár zbývajících pásků a komín je hotov, tedy ten nad střechou. Uvnitř se musí omítnout.