Přeskočit na hlavní obsah

1. den aneb tak jsme se dočkali.....

Ráno jsem už ani nemohl nedočkavostí dospat, takže jsem vyrazil v sedm rovnou na pozemek. Parta montérů už byla na stavbě a spolu s nimi i jeřáb a auto s panely. Šlo jim to jako po másle a byla radost se dívat jak se kouzelná skládačka panelů mění v náš vysněný domeček. Teda zatím je hotové jen přízemí a strop, ale to jen je opravdu v uvozovkách, protože rychlost stavby je neskutečná. Když jsem se odpoledne vrátil na stavbu, tak už chlapi měli hotové přízemí domu a zrovna dodělávali strop. Nedalo mi to a s celou rodinkou jsme si prošli po domečku, jelikož příčky v přízemí byly již na svých místech. Jedním slovem paráda a bude samozřejmě ještě vetší až bude vše hotové. Něco se však přeci jen nepovedlo a pro dřevostavebníky to asi nebude žádná novinka. Ti co hádali odvod kanalizace se opravdu nemýlili. Jeden v koupelně je úplně pod panelem, takže museli vyřezat v panelu díru a druhý je v technické místnosti a panel ho zakrývá tak napůl. Dle slov chlapů ze stavby to pro ně není žádná novinka, takže ani my jsme nebyli vyjímkou. Ještě k rovnosti desky - dle šéfa party montážníků je 2cm rozdíl ještě dobrý, prý tak do 3cm je to v normě a údajně montovali už na horších deskách. No trochu mě to uklidnilo. Zítra je napořadu dne montáž 1.patra + krovy.

Komentáře

PAŘEZ píše…
Gratulace veliká k rozjezdu!!!S těma odpadama se vůbec netrap,m y to máme taky tak,není to žádný problém,koukni na parezova.chaloupka.
Martin píše…
My si s trubkama taky docela užili, hlavně se zemním registrem to bylo docela depresivní. Tohle všechno se dá nakonec lehko napravit.
Paolo76 píše…
To pařez: díky za povzbuzení :-)), jinak jsem si se zájmem přečetl tvůj blog a držím palce.

To Martin: Jasně, tohle už nás nemůže překvapit, důležité je, že vše bude nakonec plnit svůj účel.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Naše dřevostava.....

........a bydlení v ní je v supr. Už jen ten pocit, že bydlíte ve svém domečku s velkou zahradou, kde se naše dceruška může dosytosti vyřádit na čerstvém vzduchu je prostě fajn. My si zase užíváme grilování a jiné letní radovánky. Co se týče samotných zkušeností bydlení v dřevostavbě, tak na nějaké velké hodnocení je ještě čas. Nicméně, obecně můžu potvrdit to, co se o dřevostavbách říká. Zejména pohodové klima kdy i přes občasné letní vedra se v dřevostavbě drží stabilní teplota do 26 C a večer, až slunce zapadne a vzduch se ochladí, tak stačí řádně vyvětrat a v ložnici se spí hned lépe. Co se týče vlhkosti tak kolísá mezi 40 - 60%, takže optimální hodnota. Určitě Vás také zajímá, jak jsme si vedli v zimě a zda jsem nezkrachovali z důvodu, že topíme elektrikou. To Vás můžu uklidnit, naopak, moje představy se v podstatě naplnili dle očekávání. V přízemí, kde máme podlahové topení se topilo samozřejmě nejčastěji, protože v obývací části trávíme nejvíce času. Teplotu podlahy jsme měli na

54. - 57. den aneb pistáciová ........

Odpoledne, když jsem se jel po 2 dnech podívat jak pokračují práce na stavbě, mi málem vypadly oči z důlku. Domeček totiž dostal krásnou pistáciovou barvu (bohužel fotky značně zkreslují) a to tedy znamená, že fasáda je hotová. Když si uvědomím, že ještě v pondělí odpoledne byla na domě jen perlinka..... Dobrá práce. A taky to znamená, že musím navštívit banku a načerpat penízky na proplacení faktury. Pracanti z Mondy Home zvládli i komín, chybí ho pouze obložit a taky oplechovat. Málem jsme zapomněli na nášlapný rošt pro kominíka, ale po upozornění p.Lašákové z Mondy Home jsem ho rychle přiobjednali. Aby se ke komínu dobře dostal, nezapomněli jsme ani na výlezové okénko. Uvnitř se zbývající volná místa v konstrukci domu vycpala izolací a na to přišla parotěsná fólie. Na spoje se použila speciální parotěsná páska. Krom toho se do našeho domečku nastěhovali sádrokartonáři, kteří si předtím sami ve dvou nanosili spoustu rigiduru a jako první přijde na řadu 1.patro. Ještě si musíme ujasni

18. -19. den aneb komín a zrada techniky

Včera jsem koupil strunovou sekačku s úmyslem zkrášlit náš pozemek, neboť nám docela pěkně zarostl bodláčím a dalším plevelem. Bohužel jsem však nezvolil ten správný nástroj a měl jsem spíš koupit křovinořez, neboť struny mizely závratnou rychlostí a nakonec se ulomila přívodní hadička od benzínu ke karburátoru. Tak jsem jel zpět ji reklamovat a teď si na ni musím počkat 30 dní. Tráva však nepočká a nakonec mi tedy nezbude nic jiného než vzít starou dobrou kosu. Každopádně komín je postaven až po střechu, včera jsme dolaďovali ještě na kterou stranu budou dvířka a taky v jaké výšce vstup do komína. Vzhledem k tomu, že budeme mít krbová kamna zhruba metr vysoká, tak jsme ho zvolili ve výšce 1,5 metrů. Všiml jsem si taky, že klempíř na střechu připevnil okapové háky.